Zamgławianie jako skuteczna metoda dezynfekcji.

16 czerwca 2020

< Aktualności

Zamgławianie jako skuteczna metoda dezynfekcji.

W jaki sposób zabezpieczyć miejsca pracy, hotel, przedszkole, szkołę, instytucje publiczne w obliczu COVID-19? Właściciele tych instytucji szukają skutecznej, ale również bezpiecznej metody dezynfekcji pomieszczeń.

Jedną z nich, która aktualnie zyskuje na popularności, jest zamgławianie. Ten sposób dezynfekcji działa niszcząco na wirusy, bakterie i grzyby.

 

Na czym polega zamgławiania?

Do tego typu dezynfekcji niezbędny jest specjalistyczny sprzęt oraz dedykowane, certyfikowane środki chemiczne.

Stosujemy dwa rodzaje urządzeń:

  • Zamgławiacz ULV 2680A – kompaktowe urządzenie, wymagające zasilania elektrycznego. Dedykowane jest do odkażania mniejszych pomieszczeń np. biur czy pojedynczych stanowisk pracy.
  • Zamgławiacz termiczny TS-35A – urządzenie wyposażone w silnik spalinowe, niewymagające zewnętrznego zasilania. Przeznaczone do dezynfekcji dużych powierzchni tj. hale produkcyjne, powierzchnie magazynowe, korytarze, otwarte powierzchnie biurowe, tereny zewnętrzne itp.

Sam proces zamgławiania to nic innego jak rozpylanie mgły środka dezynfekującego, która głęboko wnika w powierzchnie, wszelkie zakamarki, pokrywa dokładnie przedmioty, które znajdują się w pomieszczeniu.

 

Czy zamgławianie jest bezpieczne?

Metoda ta jest nie tylko efektywna, ale przede wszystkim bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Nie należy się również obawiać o bezpieczeństwo maszyn, urządzeń czy sprzętu elektronicznego. W zależności od użytych środków oraz odpowiedniej wentylacji dezynfekowanego pomieszczenia już nawet po godzinie od zakończenia procesu odkażania, można do niego powrócić.

Cały proces dezynfekcji wykonany jest z zachowaniem wszelkich, niezbędnych standardów bezpieczeństwa.

 

Więcej informacji o usłudze zamgławiania, jak i samych urządzeniach możesz uzyskać oglądając nasz krótki FILM O ZAMGŁAWIANIU.