Pełna, zautomatyzowana linia transportująca

< ,

linia transportująca

Zespół sześciu przenośników, czyli pełna, zautomatyzowana linia transportująca. 

 

Przenośniki taśmowe, rolkowe, siatkowe, proste, łukowe, wznoszące itp. to od wielu lat tematw którym się specjalizujemy. Nasze realizacje wykonujemy zawsze pod specjalne wymagania naszych klientów.  

 

W ostatnim czasie, coraz częściej nasi partnerzy przekazują nam tematy dotyczące realizacji pełnejzautomatyzowanej linii transportującej, która realizuje cały proces np. pakowanie 

Biorąc pod uwagę wiedzę i doświadczenie naszych pracowników, doradców z pneumatyki, automatyki, konstruktorów i serwisantów, klienci mają pewność, że projekt realizowany przez naszą firmę, spełni ich wysokie wymagania. 

 

Jedną z naszych najświeższych realizacji jest linia transportująca, która składała się z 6 przenośników, a każdy z nich miał do wykonania określone zadanie: 

 

Przenośnik nr 1 to stanowisko zasypu worków granulatem, wyposażone w automatycznie sterowaną regulację wysokości roboczej przenośnika. 

 

Przenośnik nr 2 to stanowisko do ważenia zapełnionego worka. Ważenie odbywa się poprzez belki tensometryczne, zamontowane na konstrukcji transportera, sumatora oraz panelu sterowania. Dodatkowo na konstrukcji przenośnika zainstalowana została kolumna świetlna, informująca o poprawnej lub błędnej wadze worka. 

  

Przenośnik nr 3 to stanowisko do zagęszczania granulatu w workach. Przenośnik wyposażony został w pneumatycznie sterowane, obustronne bandy, z regulowanym manualnie poziomem zamknięcia. Wibracje realizowane są poprzez dwa wibratory elektryczne pracujące przeciwbieżnie.  

 

Przenośnik nr 4 przystosowany został do współpracy ze zgrzewarką i zszywarką worków.

 

Przenośnik nr 5 to stanowisko do buforowania. Zadaniem transportera jest umożliwienie buforowania do kilku sztuk produktu. 

 

Przenośnik nr 6 to stanowisko kontroli produktu wyposażone w metalodetektor. 

 

 

Całość, łącznie z osprzętem pneumatycznym i automatyką, została zaprojektowana, dobrana przez naszych konstruktorów i doradców technicznych. Z kolei nasi serwisanci zbudowali poszczególne elementy, a następnie zmontowali w całość i uruchomili w siedzibie klienta. 

Galeria realizacji