Jak zidentyfikować osoby z podwyższoną temperaturą?

3 czerwca 2020

< Aktualności

Jak ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa i zapobiec powstawaniu skupisk zakażeń?

 

Pytanie, z którym aktualnie boryka się niejeden pracodawca, menager. Począwszy od sklepu, restauracji, hotelu a kończąc na zakładach produkcyjnych, centrach logistycznych itp.

Jednym z symptomów zakażenia COVID 19 jest podwyższona temperatura ciała, dlatego tak istotne jest jej sprawdzanie w miejscach, gdzie przebywa więcej osób, pracowników.

Podwyższona temperatura nie przesądza o zakażeniu, jednak szybkie odizolowanie osób, u których pomiar wykazał podwyższoną temperaturę ciała, może mieć istotne znaczenie w zapobieganiu tworzenia się ognisk chorobowych. To w przypadku zakładów produkcyjnych ma ogromne znaczenie. Pozwala zapobiec przestojom, absencjom pracowników, niedotrzymaniem kontraktów, stratom finansowym.

 

W jaki sposób zidentyfikować osobę z podwyższoną temperaturą ciała?

Można to robić tradycyjnie za pomocą termometru bezdotykowego. Wymaga to jednak oddelegowania pracownika do pomiaru temperatury. Zwiększa narażenie poprzez kontakt z osobą wykonującą pomiar, a także jest czasochłonne, gdy mamy do czynienia z większą liczbą osób, masowym pomiarem temperatury np. w momencie wchodzenia do zakładu pracy, biura.

Można też zainstalować system pomiaru temperatury, który gwarantuje szybki, efektywny i przede wszystkim bezpieczny pomiar temperatury ciała.

Wdrożenie tego rozwiązania nie wymaga zatrudnienia, oddelegowania osoby do jego obsługi i jest niezwykle prosty zarówno w instalacji jak i w obsłudze.

Doskonale sprawdzi się w miejscach, gdzie wymagany jest grupowy pomiar temperatury, który musi zostać przeprowadzony sprawnie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i bezpieczeństwa.

 

To dodatkowe urządzenie na zakładzie?

Tak, ale system ten można w prosty sposób zintegrować z bramkami wejścia/wyjścia.

Pracownik w tym samym czasie odbija się w pracy i ma mierzoną temperaturę. Z pewnością jest to rozwiązanie bardziej komfortowe dla pracownika, nie traci czasu na przechodzenie przez kolejne bramki, miejsca pomiaru. Z kolei pracodawca ma pewność, że osoba z podwyższoną temperaturą nie zostanie wpuszczona na zakład.

 

Co czeka nas w miesiącach zimowych, gdy pracownik wejdzie z zewnątrz, gdzie jest zdecydowanie chłodniej, czy to nie wpłynie na prawidłowy pomiar temperatury?

Otóż nie!

Przeprowadziliśmy testy przy temperaturze -18 st. C, które możesz zobaczyć na naszym filmie: Bezdotykowy pomiar temperatury ciała, a zmienna temperatura otoczenia. 

Dodatkowo o możliwościach i parametrach naszego systemu możesz dokładniej przeczytać przechodząc na stronę Produkty_Pomiar temperatury.