Instalacja pneumatyczna w systemie aluminiowym. Dlaczego warto?

12 lutego 2021

< Aktualności

Instalacje sprężonego powietrza

Dlaczego warto wybrać instalację pneumatyczną w systemie aluminiowym?

 

Instalacje sprężonego powietrza wykonane z aluminium są przede wszystkim lekkie i estetyczne. Mogą być 3 razy lżejsze niż instalacje wykonane z miedzi czy stali, co przekłada się zarówno na mniejsze obciążenia budynku, jego stropu  jak i na komfort, szybkość pracy monterów. 

 

Dla użytkownika bardzo ważny jest fakt, iż aluminiowe instalacje sprężonego powietrza są odporne na korozję, nie wymagają specjalistycznych zabiegów konserwacyjnych, a ich żywotność jest zdecydowanie dłuższa niż stalowych czy miedzianych odpowiedników.

 

Co w momencie gdy chcemy przestawić, dodać maszyny na naszej hali? 

 

Instalacja pneumatyczna w systemie aluminiowym ma tą, przewagę iż jej montaż, jaki i modernizacja jest niezwykle prosta i można ją szybko zrealizować, w większości przypadków nawet bez konieczności wzywania serwisu zewnętrznego – co w przypadku innych instalacji jest bardzo utrudnione lub wręcz niemożliwe.

I tak np. odejście możemy wykonać zaledwie w przeciągu 15min., bez konieczności rozcinania głównej nitki, czy użycia specjalistycznych narzędzi, maszyn i urządzeń.

 

Istotny jest również fakt, że w przypadku tych instalacji możemy mówić i tzw. czystym montażu, czyli takim, który nigenerujodpadówpodczas którego możnprowadzić innpracnpremontowe.

 

To, co jeszcze przemawia na korzyść tego typu instalacji to fakt, że każdy jej element możemy poddać recyklingowi. Poza tym instalacja aluminiowa jest nietoksyczna i bezpieczna zarówno dla człowieka jak i środowiska naturalnego.

 

No to teraz w skrócie, 

zalety aluminiowej instalacji pneumatycznej: 

 

  • 10 lat gwarancji na komponenty
  • wysoka szczelność układu
  • szybkłatwmontaż- ok. 30krótszniż standardowychstalowycsystemacskręcanych czy zaciskanych
  • odporność na korozję
  • jest 3x lżejsza od stalowej
  • jest przyjazna środowisku – każdy element ulega recyklingowi.

 

Dodatkowo jeżeli potrzebujesz nasi doradcy przygotują projekt takiej instalacji dla Ciebie,  a serwisanci ją zbudują.