Osuszanie sprężonego powietrza.
Kolejna rzecz, która właściwie przeprowadzona daje wiele korzyści w różnych aspektach, które to w konsekwencji sprowadzają się do kosztów, jakie ponosimy.
W zakresie funkcjonowania i wydajności samej instalacji niewłaściwe osuszanie powoduje wytrącanie się wody i tym samy dochodzi do:
- korozji, a w jej wyniku z wtórnym zanieczyszczeniem powietrza cząstkami stałymi
- zmniejszenia przekroju linii pneumatycznych oraz zwiększenia współczynnika tarcia powietrza o ich skorodowane powierzchnie
- wypłukiwania smarów stałych z elementów składowych układu pneumatycznego powodując tym samym ich szybsze zużywanie się.
Aby tego uniknąć należy m.in. regularnie serwisować urządzenia. Jednak wg obowiązujących przepisów serwisy osuszaczy muszą być przeprowadzane tylko i wyłącznie przez osoby posiadające odpowiednie certyfikaty w zakresie F-Gazów.
Dodatkowo urządzenia, które zawierają powyżej 5t ekwiwalentu CO2 muszą być zgłoszone w Centralnym Rejestrze Operatorów. W przeciwnym razie grożą za to wysokie kary pieniężne.
Poza tym użytkownicy osuszaczy zobowiązani są również do uiszczania opłat środowiskowych, ponieważ czynnik chłodniczy stosowany w tych urządzeniach jest substancją klasyfikowaną jako F-Gazy. Są to substancje chemiczne, które negatywnie wpływają na środowisko. Produkcja i zużycie tych substancji ma znaczący wpływ na efekt cieplarniany.
Biorąc pod uwagę powyższe aspekty, które mogą generować koszty dla przedsiębiorstwa z tytułu użytkowania osuszaczy jesteśmy w stanie zapewnić kompleksowe działania, tak aby je zminimalizować.
Oferujemy m.in. pomoc w założeniu konta, karty urządzeń, a także obsługę i prowadzenie dokumentacji urządzeń chłodniczych w Centralnym Rejestrze Operatorów.
Nasi serwisanci posiadają wymagane wg przepisów certyfikaty niezbędne do obsługiwania (serwisu, napraw) urządzeń posiadających gazy cieplarniane.
Zapewniamy dobór sprawdzonych i najnowszych urządzeń do osuszania sprężonego powietrza.
W swojej ofercie posiadamy osuszacze chłodnicze z nowym czynnikiem chłodniczym R513A o niskim GWP (Global Warming Potential) marki Parker Hannifin, seria SPS 004 – 100 oraz PSE 120 – 1800.
Oprócz nowego czynnika chłodniczego R513A o niskim współczynniku GWP, który zastępuje R407C osuszacze te zapewniają dodatkowe korzyści tj:
- niskie koszty eksploatacji,
- niskie opłat za czynnik chłodniczy,
- nowy interfejs sterownika,
- większe możliwości łączności,
- najnowocześniejsze komponenty.
Jeżeli potrzebujesz pomocy fachowców w zakresie tematu osuszania sprężonego powietrza skontaktuj się z nami.