Technika montażowa, czyli jak samodzielnie zbudować stanowiska montażowe dopasowane do potrzeb Twoich pracowników?

14 lipca 2021

< Aktualności

technika montażowa

Dlaczego technika montażowa? 

 

W dobie ciągłych zmian i stale rosnących potrzeb produkcyjnych niezwykle istotnymi aspektami stają się usprawnienia w zakresie środowiska pracy, pozwalające sprostać wszystkim wymaganiom zwłaszcza tym, związanym z bhp czy ergonomią pracy. 

 

Odpowiedzią na to może być rozwiązanie w postaci techniki montażowej. Stanowiska  pracy w zakładach produkcyjnych są dużo bardziej wydajne, gdy są „uszyte” na miarę, dopasowane pod operatora.  

 

Zaawansowana technologia montażu zastosowana w elementach techniki montażowej pozwala wdrożyć indywidualne rozwiązania usprawniające proces produkcji jak i ergonomię pracy, a to w konsekwencji przekłada się na efektywniejszą pracę, czyli zysk dla przedsiębiorstwa. 

Technika montażowa, co to takiego? 

 

Jest ona niczym innym jak budowaniem z klocków lego dla dorosłych.  

 

Ogólnie mówiąc polega na składaniu elementów (profili, zestawów kątowników, zaślepek itd.) w zespoły konstrukcyjne, z których budowane są:  

  • stanowiska pracy,  
  • konstrukcje przenośników, 
  • wygrodzenia ochronne,  
  • tablice informacyjne itp.  

 

Znajduje ona zastosowanie we wszystkich branżach, niezależnie od tego, czy jest to branża samochodowa, lotnicza, urządzenia zabezpieczające, logistyka, automatyzacja, elektronika, czy też zabudowa stoisk targowych. 

 

Jej głównymi zaletami są: 

  • skrócenie czasu planowania 
  • łatwy, szybki montaż 
  • ograniczenie zajmowanej powierzchni 
  • elastyczność montażu 
  • możliwość ciągłej rozbudowy 
  • czyste warunki pracy 

 

Technika montażowa w Inter Trade. 

 

Jako dostawca elementów dla utrzymania ruchu, jak i firma wdrażająca różne rozwiązania 
w zakładach produkcyjnych mamy duże doświadczenie w zakresie doradztwa, doboru, projektowania i montażu elementów techniki montażowej 

 

Możemy pochwalić się oficjalną współpracą z takimi globalnymi dostawcami jak m.in. Bosch Rexroth czy  Item. 

 

W ramach realizowanych projektów dla naszych klientów z zakresu budowy maszyn wykorzystujemy rozwiązania techniki montażowej praktycznie w każdym projekcie. 

 

Zajrzyj na naszą stronę w zakładkę rozwiązania – przenośniki oraz stanowiska robocze 

 

Jeżeli widzisz w swoim zakładzie potrzeby w tym zakresie, zapraszamy do współpracy. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, pomożemy w doborze elementów jak również  w projektowaniu stanowisk oraz montaży.