Modułu IMX - najnowsze rozwiązanie firmy TURCK

08/11/2016
imx12-ccm_1-002.jpg

IMX12-CCM jest unikalnym na rynku rozwiązaniem pozwalającym na monitorowanie warunków klimatycznych w szafkach obiektowych. Montowany na standardową szynę DIN moduł IMX12-CCM posiada wbudowane czujniki stale kontrolujące kluczowe parametry środowiskowe wewnątrz szafek:

  • czujnik temperatury,

  • czujnik wilgotności,

  • czujnik laserowy mierzący dystans do drzwi szafy.

Dzięki takiemu rozwiązaniu jedno proste i niewielkich rozmiarów urządzenie może wykrywać i informować użytkownika o wielu typowych problemach takich jak:

  • nadmierny wzrost / spadek temperatury wewnątrz szafek,

  • uszkodzenie / pogorszenie stanu uszczelek lub dławików kablowych,

  • niedomknięcie drzwi czy uszkodzenie zamków.

Urządzenie posiada 2 programowalne przekaźniki wyjściowe informujące użytkownika o przekroczeniu ustawionych wartości granicznych temperatury, wilgotności i dystansu do drzwi. Moduł jest programowalny po HART, ale dzięki wbudowanemu czujnikowi optycznemu możliwe jest jego ustawienie także lokalnie, bez konieczności użycia jakichkolwiek narzędzi czy oprogramowania.

Urządzenie posiada certyfikat ATEX, może być zatem stosowane nie tylko w obszarach bezpiecznych, ale także w strefach zagrożenia wybuchem. Ciągły monitoring najważniejszych parametrów mówiących o stopniu szczelności szafki i temperaturze pracy urządzeń w niej zainstalowanych pozwala na odpowiednio szybką reakcję służb utrzymania ruchu a przez to ograniczenie nieplanowanych przestojów instalacji.

Urządzenie znajduje zastosowanie w każdej branży, w której stosowane są szafki obiektowe wystawione na działanie różnych czynników środowiskowych. Aktualnie na rynku nie ma urządzenia o podobnych właściwościach. W przypadku potrzeby monitorowania różnych parametrów szafek obiektowych wykorzystuje się czujniki zabudowane w poszczególnych urządzeniach w szafkach (jeśli są wbudowane) lub montuje dodatkowe czujniki dla poszczególnych parametrów. Poza IMX12-CCM nie ma na rynku dostępnego kompaktowego urządzenia łączącego w sobie monitoring kilku parametrów na raz.

Formularz zapytania
Zamknij
Twoje dane kontaktowe

Treść zapytania
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu obsługi zapytania z formularza kontaktowego.
Twoje zapytanie zostało wysłane pomyślnie.